Web Paradise

Poradnik internetowy

“Spider Man 2” – lepsza wersja hitu

“Spider Man 2” – lepsza wersja hitu

Dwa lata po premierze pierwszego filmu o superbohaterze pojawił się „Niesamowity Spider-Man 2” , który jest niewątpliwie lepszą wersją filmu, który pojawił się przed nim. Wszystko tutaj stara się prześcignąć oryginał, od aktorstwa i rozwoju postaci po starannie przygotowane sceny akcji.

„Niesamowity Spider-Man 2” jest wart obejrzenia

Nawet ścieżka dźwiękowa wydaje się być tym razem bardziej przemyślana (przy czym utwory dubstepowe są starannie umieszczone tylko w sekwencjach, w których występuje główny złoczyńca filmu: Electro Jamiego Foxxa). Pierwszy film wydawał się wymuszony, ponieważ wszyscy wiedzieliśmy, że Sony robi to tylko po to, by zachować swoje prawa do filmu. Tym razem Sony prezentuje nam coś więcej. Dzięki wielkiemu eksperymentowi Marvel Avengers, Sony tworzy bogatszy wszechświat, który może rozgałęziać się na liczne spin-offy. Sceny akcji i efekty specjalne są fantastyczne. A Dave’a Schauba należy pochwalić za jego ciężką pracę i poświęcenie w tworzeniu filmu, który pozwala Spider-Manowi być wreszcie prawdziwym bohaterem. Autentyczność obrazu podkreśla fakt, że w Niesamowitym Spider Man 2 – Peter Parker jest mniej pewny siebie i trochę bardziej nerdowy, a to jest motyw, który jest tu o wiele bardziej wierny komiksom.

Złoczyńcy w filmie “Spider Man 2”

W filmie jest dwóch głównych złoczyńców: Max Dillon (Electro) i Harry Osborn (Green Goblin). Na pierwszy rzut oka widać, że scenarzyści przemyśleli budowę postaci. Uwagę zwraca zwłaszcza niesamowicie niezręczne przejście Maxa Dillona od nieudolnego elektryka do psychopaty. Uwagę zwraca scena finałowa. Z wydawałoby się prostym zadaniem – ukazania walki jako próby ostatecznej godnej super bohatera, twórcy poradzili sobie wręcz fenomenalnie. Klasyczna dla tego typu filmów scena jest nie za długo, a jednocześnie nie rozczarowująco krótka. Trzymająca w napięciu i zaskakująca. Marc Webb, który wydawał się lekko przytłoczony swoim inauguracyjnym przebojem, tutaj okazuje większą pewność siebie za kamerą. Jego pierwsza duża scena akcji, gorączkowa pogoń za ruchem ulicznym w godzinach szczytu, ma w sobie energię godną materiału źródłowego. „Niesamowity Spider-Man 2” zapewnia wszystko, co obiecuje, a nawet więcej, z dużą ilością akcji i płynnymi efektami specjalnymi. Historia zagłębia się znacznie bardziej w zniknięcie rodziców Petera, ich zaangażowanie w Oscorp i to, jak nieumyślnie stworzyli Spider-Mana z własnego syna.

Garfield wykonuje znakomitą pracę jako Peter Parker i Spider-Man, a oddani fani zauważą znajome twarze i nawiązania do serii komiksów. Podsumowując – Niesamowity Spider-Man 2 jest wart obejrzenia. To dobrze zrobiony film, który prezentuje odpowiednie podejście do tematyki superbohaterów.

Poprzedni wpis Polsat News za darmo w internecie – jak znaleźć?
Następny wpis Najbardziej klasyczne filmy i seriale w PolsatboxGo