Web Paradise

Poradnik internetowy

Polsat News za darmo w internecie – jak znaleźć?

Co czwarty widz w Polsce wybiera Polsat News jako źródło informacji. W niedawnym badaniu stację tą uznano za najbardziej wiarygodną.

Profil kanału informacyjnego

Polsat tworząc kanał informacyjny musiał rywalizować z istniejącymi już stacjami publicznymi. Dlatego charakter Polsatu News jest nieco odmienny i bardziej przypomina specyfikę stacji w stylu amerykańskim. Wynika to także z faktu, że Polsat przez wiele lat współpracował z CNN w zakresie tworzenia materiałów, szkolenia dziennikarzy oraz wymiany źródeł informacji czy formuł programowych. Szkieletem kanału informacyjnego są trzy pasma – poranne, popołudniowe oraz wieczorne. Każde z nich ma swoją specyfikę i dziennikarzy prowadzących. O ile w dni powszednie stacja emituje głównie informacje, komentarze polityków czy podsumowania dnia, to w weekendy jest czas na debaty polityczne oraz programy publicystyczne. W stacji pracowało lub pracuje szereg dziennikarzy o uznanej renomie. Między innym i Dorota Gawryluk czy Bogdan Rymanowski oraz Agnieszka Mosór. Stacja emituje też programy, chętnie oglądane przez widownię telewizyjną – „Państwo w Państwie” oraz:

  • To był dzień, raport wieczorny, Od 20:00 do 21:00 lub od 20:00 do 21:00.
  • Interwencja Extra.
  • Graffiti (Poranny talk show o tematyce politycznej).
  • Gość „Wydarzeń”.
  • Debata.

Najpopularniejszym programem nadawanym przez Polsat News jest „Gość Wydarzeń” który ogląda regularnie nawet do 60 tysięcy widzów.

Telewizja naziemna

Polsat można odbierać za pośrednictwem telewizji naziemnej. Jest to możliwe po podpisaniu umowy abonenckiej z jednym z dostawców usług telewizji i internetowych lub też poprzez MUX 4. Nadajniki nowej generacji, których celem jest udostępnienie kanałów telewizji także na urządzenia mobilne.

Polsat News przez Internet

Oczywiście kanał można oglądać także z wykorzystaniem sieci internetowej. Telewizja internetowa staje się alternatywą dla tradycyjnej telewizji. W przypadku telewizji internetowej, linearny program telewizyjny działa przez Internet na inteligentnym telewizorze lub na wielu innych urządzeniach z dostępem do Internetu, gdziekolwiek jest odbierany Internet. W związku z tym często mówi się o streamingu telewizyjnym. Oferta telewizji internetowej i odbioru PolsatNews jest częściowo bezpłatna: wszyscy dostawcy mają darmowe wersje, dzięki którym klienci mogą przynajmniej swobodnie odbierać nadawców publicznych. Każdy, kto jest fanem telewizji i lubi oglądać kanały prywatne – i to również w jakości HD – powinien rozważyć płatne konto premium.

Warunkiem wstępnym telewizji internetowej jest posiadanie urządzenia z dostępem do Internetu. Ponadto większość dostawców może na różne sposoby korzystać ze strumieniowego przesyłania telewizji, na przykład za pośrednictwem smartfona. Może również działać na tak zwanych kijach strumieniowych, boxach strumieniowych lub telewizorach inteligentnych. Nie są wymagane żadne dodatkowe urządzenia, takie jak odbiorniki, anteny satelitarne czy anteny.

Poprzedni wpis Polsat News za darmo
“Spider Man 2” – lepsza wersja hitu
Następny wpis “Spider Man 2” – lepsza wersja hitu