Web Paradise

Poradnik internetowy

„Alfa” – główni bohaterowie filmu

„Alfa” – główni bohaterowie filmu

Film „Alfa” debiutujący na polskich ekranach w 2018 roku niemal od razu wzbudził zaciekawienie wśród widzów. Dlaczego? Otóż ten obraz filmowy przedstawia odwieczny i jakże ciekawy motyw przyjaźni pomiędzy człowiekiem i dzikim zwierzęciem. W tym przypadku jest to młody chłopak o imieniu Keda oraz wilk pozostawiony przez swoje stado. Cały film to opowieść o rodzącej się relacji, o szybkim dojrzewaniu i o tym, iż niemożliwe staje się możliwe. A o niezwykłości „Alfy” decydują w głównej mierze bohaterowie filmu.

Chłopiec o imieniu Keda

Jedną z głównych postaci filmy jest młody chłopak Keda, który na polowaniu zostaje zaatakowany przez dzikie zwierzę i spada w przepaść. Uznany przez swoich pobratymców za zmarłego zostaje przez nich opuszczony i pozostawiony sam sobie. To właśnie wtedy – pomimo surowego i bardzo praktycznego wychowania – uwidacznia się w nim przede wszystko dziecko. Chłopak jest ranny, zmęczony, zrozpaczony i bardzo przestraszony. Nie ma w nim nic z filmowego bohatera – jest jedynie przestraszony chłopiec. Jednak pomimo to postanawia podjąć próbę powrotu do domu. I wtedy na jego drodze los stawia wilka, który jest typowym przedstawicielem tego dzikiego gatunku. Pomimo to Keda próbuje nawiązać z nim relację, która z czasem przekształca się w przyjaźń. Razem przeżywają wiele przygód, a każda z nich umacnia wzajemne przywiązanie. Natomiast sam bohater „Alfy” dorasta, mężnieje i staje się mężczyzną.

Przyjaźń wilka i chłopca

Drugim bohaterem filmu „Alfa” jest wilk – dzikie i agresywne zwierzę, które zostaje ranne i porzucone przez swoje stado. Wtedy też spotyka młodego chłopca, który próbuje go oswoić. Początki relacji nie są łatwe i przechodzą różnorodne etapy – od jawnej wrogości, poprzez wymuszony kompromis, aż po prawdziwe przywiązanie i przyjaźń. I chociaż na samym początku to wilk próbuje zdominować chłopca, to z czasem przekonuje się, iż nie będzie to proste. Wtedy też następuje w nim przemiana, a typowe dla wilka zachowania zamieniają się w takie, z których są znane domowe psy. Z czasem wilk staje się przyjacielem i towarzyszem człowieka w jego trudnej i niebezpiecznej wędrówce.

Plemię zamieszkujące ziemię przed lodowcowej Europy

Film „Alfa” posiada dwójkę głównych bohaterów – wilka i chłopca. Jednak nie są to jedyne postacie występujące w filmie. Pobocznym bohaterem jest plemię, z którego wywodzi się Kedo. Jest to bohater zbiorowy, który pokazuje widzowi, jak wyglądało życie w tamtych czasach. A było ono niezwykle trudne i wymagające siły, sprytu, a czasem też agresji i brutalności. Jednocześnie nie brakowało w nim ciepła, emocji i zwykłe ludzkiej miłości. Scenarzyści „Alfy” pokazali w filmie nie tylko codzienne życie plemienia, ale też czułe pożegnanie rodzin i rozpacz ojca po stracie syna. Wszystko to jest bardzo ludzkie i współczesne – pomimo zamierzchłych czasów. A dzięki takiemu zabiegowi widz może poznać realia tamtego okresu historycznego.

Film „Alfa” to niezwykła opowieść o trudnej i pięknej relacji pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem. Głównym sukcesem filmu są doskonale wykreowani bohaterowie, którzy decydują o tym, iż film naprawdę może się podobać. Dodatkowym plusem jest to, iż można go obejrzeć w legalnej telewizji internetowej.

“Sami swoi” w zasięgu ręki
Poprzedni wpis “Sami swoi” w zasięgu ręki
Opowieść o kredytach frankowych
Następny wpis Opowieść o kredytach frankowych